"Trupi i bukur. Këmbët mirë. "


Wine Fest
Ne nuk jemi duke folur në lidhje me atë që ju mendoni se jemi. Komentet janë në lidhje me verë. Ata janë lloj i vëzhgimeve që ju mund të dëgjoni tossed rreth në "Sanibel uncorked", shkurt 23 Kjo është një ngjarje për nder të rrushit fisnik dhe lëng saj. Është organizuar nga Lily & Co bizhuteri Galerinë nga mesditë në 02:00 dhe sponsorizuar nga Sanibel Captiva-Optimist Club, me të ardhurat të përkushtuar për të katër-vjeçar kolegj bursa për studentët lokalë.

Ky është viti i gjashtë i festivalit të verës dimrit Sanibel-së, dhe në qoftë se vitet e mëparshme janë tregues, është e sigurtë se do të jetë një argëtim dhe pasdite mësimore e ushqimit, të verës dhe muzikës. Lily & Co bizhuteri Gallery ka organizuar ngjarje në vitet e fundit, si edhe.

Shpërndarësit verë lokale vera Jugore dhe shpirtërore dhe Johnson Bros Co pijeve do të ofrojë një shumëllojshmëri të verërave gjobë për tastings gjatë festivalit. Mostrat e kuzhinës dhe pairings plotësuese verë do të prezantohet nga Matt Asen e Restorant drusore si dhe chefs tjera gustator lokale, përfshirë Karl Hamme të Catering Bailey dhe Prepared Foods Dept dhe James Jones e Sweet Melissa së.

Përsëri këtë vit, nuk do të jetë një ankand i heshtur në Lily & Co, me më shumë se 50 artikuj të ankandit të dhuruara për shkak të këtij viti, përfshirë një magnum veçantë të Golden Bear verë të kuqe. Verë përkujton 50 vjetorin e fitores së parë lojtar golfi legjendar Jack Nicklaus ', të plotë me nënshkrimin e tij dhe një çertifikatë të origjinalitetit.

Optimistët Presidenti Club Stan Howard raportuar, "Ne patëm dy $ 6000, bursat katër-vjeçare, kur kemi filluar këtë. Vitin e kaluar ne u rrit në gjashtë. "Lily & Co ka punuar me Optimistëve për vite për të mbledhur fonde dhe për të siguruar një të bukur, relaksuese atmosferë për të shijuar festimet. "Unë mendoj se shumë njerëz nuk e kuptojnë se çfarë bën Club Optimist për komunitetin", tha Lily & Co pronari Dan Schuyler. "Kjo është një punë e madhe për të vënë në këto ngjarje. Kur ju keni grupe ndihmuar njëri-tjetrin ai ul barrën dhe stresin. "

Lily-së është e vendosur në peshk i madh Bay Road, nëpër rrugë nga Bailey gjeneralit Store. Kjo është një distancë të përshtatshme nga West Wind Inn, një përfitim për mysafirët qëndruar në han Sanibel së plazhit.

Biletat do të jenë në dispozicion në derë ose duke telefonuar 472-0836. Donacionet prej $ 30 (ose $ 25 për shoferët të caktuara), janë kërkuar. Pa pagesë shërbëtor parkimi do të jetë në dispozicion. Çdo mysafir do të marrë një të veçantë, përkujtimore gotë etched verë. Biletat janë në dispozicion tani në Bailey i Përgjithshëm Store, Cafe Sanibel në Tahitian Xhennete, Banka Sanibel Captiva-Komunitetit, dhe Lily & Company.

Mark kalendarin tuaj për e diel, shkurt 23. Kjo mund të jetë një nga ngjarjet më të këndshme bamirësie ju përvojë gjatë gjithë vitit.

Posted në Blog Post

Festivali Edison Of Light

EdisonFestivalLogo kopje Midis Super Bowl dhe Olimpiadën, autostrada e informacionit ka lënë pak hapësirë ​​për lajme në lidhje me ngjarjen Kryeministri në jugperëndim Florida - Festivali Edison i dritës - e cila zhvillohet në Fort Myers. Në fakt, disa aspekte të veçuar të ngjarjes janë tashmë në proces, si një të ngrohtë deri në pikat kryesore të ngjarjes.

Next up këtë fundjavë, e diel shkurt 9, në qendër të qytetit Fort Myers nxehtë do Junior Fun Run (13:00), Parade Junior (02:30), dhe Junior kurorëzim dhe Awards (04:30).

Nëse jeni të panjohur me këtë ngjarje vjetore, e cila ka qenë festohet në një formë apo një tjetër nga Fort Myers nga viti 1938, këtu është një sfond. Pah të festivalit është Parade Grand. Ajo do të mbahet në Fort Myers, në 19:00, në e shtunë, shkurt 15 duke filluar nga Edison stadiumin FORT MYERS e shkollave të mesme dhe duke vazhduar në përfundimin e saj në Qarkun e lumit. (Ky është një ndryshim i rrugës më parë e cila ka filluar në qendër të qytetit - tani Qarkut lumit - dhe vazhdoi në Shkollën e Lartë për një festim përfundimtar stadiumit Festivali Edison i Drita Grand parade ka qenë të mbrojtura si më i madh, paradë ndezur natë të vendit, edhe pse. kohët e fundit disa parada tas-lojë mund të ketë tejkaluar atë në madhësi turmë. Ajo është ende e çudi të madhe për komunitetin tonë të vogël.

Grupe marshimi vijnë nga i gjithë shteti dhe të vendit, të tërhequr nga dy famë e ngjarjes dhe motit bukur shkurt në jugperëndim Florida. Një theks i paradës është si futja mbretëresha Festival dhe Mbreti dhe gjykata e tyre, përzgjedhur nga zonjat të rinj në komunitet. Si një hark me banorët e zonës edhe të rinj, një paradë Junior u krijua, duke përfshirë edhe vet "Junior" Gjykata e saj Mbretërore, pra të 9 kurorëzimin Shkurt dhe paradë.

Pas kthimit në paradë Grand, një nga aspektet e tij quirkier ishte zakoni i banorëve vendas duke vendosur karrige në trotuaret përgjatë rrugës paradë kanate të rezervoj hapësirën e tyre për natën e madhe. Që këto vend shënuesit shpesh janë vënë jashtë një muaj ose më shumë para paradës, trotuare ndotura me karrige alumini palosshme filloi të bëhet një telash shëmtuar. Kohët e fundit, ata janë zëvendësuar me shirita të kasetë kanal shfaqur emrin e "rezervimit" partive. Rëndësia e kësaj është demonstrim i saj se si popullor Parade Grand është për spektatorë.

Ngrohja deri për Grand paradë janë e shtuna ngjarje të tilla si një parti para-Parade në qendër të qytetit, në Centennial Park, një zeje dhe shfaqje të cilësisë së mirë edhe në Centennial Park dhe një 5k drejtuar përpara paradës. Më e diel, shkurt 16, ekziston një Car Classic Trego poshtë qytet, një qen traversë (qentë në paradën) dhe një koncert bamirësie në Qendrën Art Davis.

Si ju mund të thoni, kjo është një shumë gjëra për të bërë në një fundjavë. Për fat të mirë, në qoftë se ju jeni duke qëndruar me ne në WestWind Inn, ju mund të shtrydh në një kohë pak plazh për t'u çlodhur.

Posted në Blog Post

kki Matsumoto, respektohet Sanibel artist, ka kaluar

IkkiTasteArt Vizitorë të rregullt të dhe banorët e Sanibel Island do të keni parë artin dalluese ikki Matsumoto-së në ishullin shumta dhe vende të tjera Jugperëndimore Florida. Ai ishte i njohur për portretizimet stilizuar e zogjve, Sealife dhe peisazhet e gjysmë-tropikale reflektues i natyrës për të dashur të tij Sanibel Island. Artit postera tij dekoruar dhe veshje ofrohen në këto organizata të arteve të respektuar si Sanibel Big Arte dhe Aleanca për Arteve në Fort Myers. Ai ishte i njohur edhe për një frymë të gëzueshme dhe generaous, dhuruar shembuj të shumtë të artit të tij të komunitetit fond-raisers.

I lindur në Tokio, si të dytë nga shtatë fëmijët e një kryer atit japonez artist, ai ka studiuar artin në Acadeny Art e Cincinnati, Ohio, ku u takua me gruan e tij të ardhshme, Polly. Të dy u transferua në Sanibel në vitin 1975, ku në pronësi një galeri arti shfaq punën e tij dhe fibra artin Polly.

"Puna ikki kishte bukuri të pakrahasueshme dhe butësi, gjithmonë me një ndjenjë të kënaqësisë në lëndët që ai portretizuar", tha William Waites, i cili kishte një galeri fisnor arti me gruan e tij në të njëjtin shesh Sanibel si një nga ikki dhe galeritë Polly. "Vizitat e tij në dyqanin tonë kanë qenë pika të ndritshme në ditët tona, të shoqëruar gjithmonë nga një buzëqeshje dhe shkëlqim që mishërua vizionin e tij artistik."

Përfundimisht, familja u zhvendos në Ohajo, por qëndroj përkohësisht tyre në dëborë dhe të ftohtë solli ata përsëri te Jugperëndimore Florida, ku blerë një shtëpi në zonat rurale Buckingham. Mjerisht, sytë ikki filloi të dështojë, shumë për shqetësimin e atyre që e donte atë dhe punën e tij. Pastaj, në vitin 2013 ai u diagnostikua me kancer të mëlçisë. Përpjekjet për t'iu kundërpërgjigjur progresin e illnes provuar të pafrytshme dhe ikki tha lamtumirë për ne në 31 dhjetor 2031.

Midis është Arritjet ishin ilustrime për gëzimin e famshme e Gatim librin kuzhinier, një vezë të Pashkëve autorizuar për Shtëpinë e Bardhë nga Nancy Reagan dhe vizatimet e çuditshëm të linjës për libra për fëmijë. Ai do të jetë i humbur.

Postuar në Uncategorized

E premte Ligjëratat në JN Ding Darling National Wildlife Refuge

Ndër atraksionet më pak të njohura në JN "Ding" Darling National Wildlife Refuge janë Ligjeratat e premte. Ligjëratat janë të lirë dhe të mbahen dy herë çdo të premte, në 10:00 dhe 01:00 Vjen deri më 17 janar, Author Bob H. Lee do të diskutojnë librin e tij, backcountry Lawman; Tregime vërtetë nga një lojë Florida kujdestar. Më 24 janar, Charles LeBuff dhe Deborah Gleason marrë podiumin për të folur për librin e tyre, - Sanibel Captiva dhe Ishujt: Një Back Look në kohë.

Shtrojë për leksione është i kufizuar dhe në dispozicion në një bazë të parë të vijë. Si ofruesit e përvojës Vërtetë Sanibel, dhe turistik të afërt plazh me "Ding" Darling NWR, West Wind Inn në Sanibel Island është edhe i kënaqur dhe krenar që të jetë mysafirë në gjendje gatishmëri për ngjarjet, të mëdha dhe të vogla, duke u zhvilluar atje.

Më shumë informacion mund të kishte në http://www.dingdarlingsociety.org/lectures

Posted në Blog Post

Ngjarjet Arte BIG

snow_bird_special_image-vogla


Nëse doni të marrë pjesë në ngjarjet BIG Arts
duke qëndruar në West Wind han në Sanibel, këtu është një mundësi për të shpëtuar. Midis tani dhe 31 dhjetor, ju mund të ruani 10% off pranim mbi ngjarjet e përzgjedhura dhe shfaqje në BIG Arteve.

Koncerte të privilegjuar, Performanca dhe Ngjarje:

Holiday Spectacular: Dhjetor 19 deri 31 dhjetor 2013
Calidore String Quartet: 9 janar 2014
Into The Woods: janar 10 deri 15 shkurt 2014
Rossano Sportiello / Nicki Parrott / Eddie Metz Trio shfaqur Harry Allen: 11 janar 2014
Dance Alive National Ballet: 18 janar 2014
Kaleidos Duo: 19 janar 2014
Dmitry Kouzov: 26 janar 2014
Susan Egan "Belle i Broadway": 1 shkurt 2014
Të Piano Men starring Jim Witter: 8 shkurt 2014
Las Vegas bashkëkohore Dance Theater: 15 shkurt 2014
Shpifja: 20 Shkurt deri në 2 mars 2014
Faure QUARTETT: 27 shkurt 2014
Tom Paxton: Mar 7, 2014
Romance / Romance: Mar 7 me 5 prill 2014
National Geographic LIVE: Mar 14, 2014
Vendi Mbretër: Mar 21, 2014
Big Bang: April 11 deri 3 Maj 2014

 

Dhe ju mund të blini bileta në internet , në pritje të mbërritjes tuaj më vonë në sezonin. Sanibel është gjithmonë i veçantë dhe i BIG Arteve e bën atë tepër të veçantë. Pra, çfarë e bën 10% off të bëjë atë? Mbizotërues.

Postuar në Uncategorized

Përshëndetje Festa nga West Wind Inn

Si Hanukkah vjen në një të afërt dhe hitet e sezonit ethe katran e Krishtlindjeve, të gjithë ne në West Wind Inn ju uroj pushime të lumtur.
Mund gëzim të madh vijnë tek ju në këtë vit kohë lartësuar.

Tagged with: , ,
Posted në Blog Post

Thanksgiving në West Wind Inn

NormandieSeaside Mysafirët West Wind Inn mbi Falenderimeve ketë një trajtojnë pritur të veçantë! Ju do të jetë duke ecur në distancë në një restorant të madh që shërbejnë në Falenderimeve.

Ne jemi duke folur këtu për. Ata do të shërbejnë 15:30-07:30 në Ditën e Falenderimeve.

Rezervat janë të nevojshme në këtë festë të lartë të kërkesës - ju lutem telefononi Ext. 310.

Shpresë për të parë ju atje! Ne të gjithë kemi aq shumë që të jetë mirënjohës për të.

Tagged with: , , ,
Posted në Blog Post

Kulla Gallery Artist pritjes

2026

Tagged with: , ,
Posted në Blog Post

Shijoni Sanibel i Ishujve

Vazhdimi i "Beteja e shijet" ...

2013-shije-logo Shijoni 32-vjetor i Ishujve është planifikuar për e diel, nëntor 10 nga 11a - 4P në The Dunes Golf & Tennis Club.

Sanibel Captiva & s "Event Shkarko Island" do kthehet në vendin e saj origjinal, dunat Golf & Tennis Club. Ky festival popullor do të festojë vitin e saj të 32-të me të mirë të ushqimit dhe argëtim si ajo ngre ndërgjegjësimin dhe mbështetje financiare për Klinikën për Rehabilitimin e Jetës së Egër (Crow). Shkelm prapa dhe relaksohuni me ushqim të madh dhe një pije të ftohtë, ndërsa duke marrë në argëtim muzikore nga disa prej bandave më të mira të zonës tonë!

Për më shumë se tre dekada, restorante ishull kanë ardhur së bashku për të vënë enët e tyre në provë në Shijoni e festivalit Islands. Shumë tastings të ndryshme ushqimore do të ofrohet, të sigurt për të kënaqur çdo shije. Një celebrity gjykuar lokale paneli do të vendosë se cili restorant do të fitojë "Shija e shije", ndërsa "Choice Popullit", çmimi do të zgjidhet duke marrë pjesë në oreksin.

Pranimi: $ 5 rriturit, fëmijët 12 dhe nën janë të lirë
Ushqim & pije biletat shiten veç e veç
Vizitoni www.tastesanibelcaptiva.com për më shumë informacion.

Tagged with: , , ,
Posted në Blog Post

Shijoni e qytetit kundër Shijoni të Ishujve

Po, kjo është beteja e "shijet".

Shijoni e qytetit 2013 Shijoni e qytetit 2013 , (Fort Myers stil) do të fillojë atë me skenë 31 vjetor të kësaj ngjarje në e diel, nëntor 3 nga 11:00-05:00. Është duke lëvizur nga qendra në JetBlue park, aka Fenway Jugut. Për ata të reja për këtë zonë, është quajtur Fenway Jugore, sepse kjo është shtëpia e trajnimit pranverë të Boston Red Sox.

Ja se si funksionon: Hyrja në park është $ 5, fëmijët nën 12 hyjë FALAS. Cash vetëm që është pranuar ditën e ngjarjes. Pasi në park, ju blej ushqim dhe pije bileta, të cilat ju këmbimit për pjata të përgatitura nga restorantet më të lartë zonë. Pasi blini bileta paratë tuaja nuk është ndonjë e mirë, sepse nuk ka shitësit do ta pranojë atë. Kostoja e çdo gjellë është midis 1 $ dhe $ 5 në biletat. Biletat mund të përdoret gjithashtu për të blerë një "të gjithë-ju-mund-të luajë" manshetë për zonën e fëmijëve argëtuese. Parking është $ 5 për makinën.

Tingëllojë si argëtim? Nëse ju pëlqen për të ngrënë dhe të pirë, ndërsa gëzojnë argëtim jetojnë muzikore - kjo është! Të ardhurat nga ngjarje të shkojnë për të financuar aktivitetet vullnetare të Lidhjes Junior së Fort Myers, i cili fazat ngjarjen. Karrige plazhi dhe batanije janë të mirëseardhura. Por të lënë manar tuaj, pije freskuese tuaj dhe armë tuaj në shtëpi.

Pastaj, në e diel, nëntor 10, Taste of Ishujt zhvillohet në Dunes Golf & Tennis Club në Sanibel. Është afër shtëpisë, nëse ju jeni duke qëndruar në Sanibel , por një javë më larg në kalendar. Pra, ne do të ju tregoj për atë në blog mesazhin tonë të ardhshëm.

Tagged with: , , ,
Posted në Blog Post