West Wind Inn në Sanibel është më i afërt plazh turistik Sanibel për JN "Ding" Darling National Wildlife Refuge

West Wind Inn në Sanibel është më i afërt plazh turistik Sanibel për JN "Ding" Darling Wildlife Refuge Kombëtare, e cila Arthur Frommer treguar ishte një rason i madh për të që emërtimin Sanibel Island si # tij! destinacion pushime në botë.
Kjo e vë ju, si i ftuar TRUE Sanibel e West Wind Inn, si ngushtë si ju mund të merrni për Festimi Dita e Tokës e këtij viti në Ding Darling më e shtune, prill 21, 2012.
Ai feston 42 vjetorin e Ditës së Tokës dhe kjo është duke u vënë në skenë në partneritet me "Ding" Darling Wildlife Shoqërisë-Miqve të Refuge dhe peshk i madh Bay Explorers.

Nuk do të jetë një varg aktivitetesh për të gjitha moshat, nga se si të "plarn", duke e bërë fije nga ato çanta bezdisshëm plastike për një pamje mysafir i "Bagzilla," e qese-costumed disponueshme karakter. Plarn është fill të bërë nga qese plastike, të cilat pastaj mund të endura në vet sturdier qese reusable pazar tuaj.

Këtu ka një orar i aktiviteteve:

07:00-04:00 Wildlife Drive është e hapur të lirë për bikers dhe Alpinistët
08:00-04:00 Me qira një biçikletë pagesë nga faqja peshk i madh Bay Explorers '(kthimit nga 6:00)
10:00 - Të 200 vizitorët e parë në Refuge do të marrë një qese reusable pazar FALAS, mirësjellje e Ding Darling Wildlife Socierty.
10:00-03:00 vazhdueshme Earth Mjeshtëri në Lab Arsim Qendra për Arsim
• Bëni vet tuaj "Nënë Earth" stoli
• Krijo një flutur pop-shishe ose kandil deti
• Mëso nga një pollinator dhe mendjen e vet beeswax tuaj (qiri që është)
• Krijo byzylyk tuaj nga "plarn" (fije plastike qese)
• Takohen dhe përshëndes strehë edukator Bagzilla, costumed në vlerë një viti të konsumit të disponueshme qese e një njeriu mesatar
10-11 am Guided Native Plant ecin së bashku Lejla Trail
11:30-mesditë "Le të flasim trash" Konkursin Detare Timeline për Kids- Sa kohë duhet të marrë atë plehra të riparimit biologjik në një mjedis detar? (Arsim Center Auditorium)
Drekë në tuaj
1: 30-2 pm Ndryshimet Klimatike 101 - Mëso bazat e ndryshimit të klimës dhe atë që ju mund të bëni për të ndihmuar. (Arsim Center Auditorium)
2: 30-3 pm Bëni Own qese mbingarkesë Plarn- plastike juaj? Mësoni si të bëni "plarn" (fije plastike-qese) dhe endje çanta për pazar reusable që janë 10 herë më i fortë se qese të tjera plastike. (Arsim Center Auditorium)

Për më shumë informacion mbi Ditën e Tokës në Refuge, telefononi 239-472-1100 ose vizitoni Ding Darling NWR online.

A do të shohim ju atje?

Postuar në Blog Post

Lini një Përgjigju