West Wind Inn mirëpret shpendëve të urës për të Sanibel

Sipas Peter Greenberg, një shkrimtar i njohur për ekspertizën e tij në udhëtim ndaj atraksioneve natyrore, Sanibel-së "Ding" Darling Kombëtare Wildlife Refuge është një vend të lartë për të zog-shikuar.

Streha e 6.400 hektarë keneta kripë dhe pyjet rizoforë të presë më shumë se 220 lloje të emigrojnë dhe zogjtë banor. Si rezultat, të shpendëve e urës janë vizitorë të rregullt të strehimit. Që West Wind Inn është zgjidhja më e afërt plazh në strehë, ne shohim qindra të ftuar që të qëndrojnë me ne në mënyrë specifike për të merrni me lehtësi të Ding Darling NWR.

Sigurisht, ata gjithashtu vijnë këtu për të shijuar plazhin shkëlqyer granatimeve Sanibel në fund të qetë të ishullit. Dhe le të mos harrojmë mikpritjen lumtur e një pishinë të madhe të ndezur, një pishinë kuvertë ngjitur me një meze të lehtë të pëlqyeshëm dhe bar pije, fusha tenisi, shuffleboard dhe, për ato përzemërt breakfasts Pub Normandie beachside për të filluar ditët e dedikuar zog-shikuar.

Posted në Blog Post

Lini një Përgjigju